Kimim?

Dünya alemi yollarını şarkılar söyleyerek ve müzik yaparak arşınlar iken rüzgarı, suları, ormanları, hayvanları dinleyerek kainatın titreşimlerinin sonsuzluğunu deneyimleyen, Doğa Ana’ nın çocuklarından bir yolcuyum…

Kutsal Ses’ in peşine düşmeden önce geçmişin boyutlarındaki meşguliyetlerim şöyleydi ;

Ankara’ da doğdum. Ankara Devlet Konservatuarı Flüt bölümünde iki senelik eğitimden sonra Opera Sahne Sanatları bölümünden mezun oldum. İstanbul Devlet Opera ve Balesi solist sanatçılarından biriyim. İtalyan, Alman, Fransız ve Türk opera repertuarlarından pek çok opera, operet ve müzikalde başrol oynadım. Milano, Berlin, Viyana ve Londra gibi klasik müziğin beşiği olan Avrupa ülkelerinde eğitimlerim ve konserlerim oldu. Türkiye’ de Aspendos, Efes, Aya İrini, Rumeli Hisarı gibi tarihi mekanlarda festivallerde, konserlerde ve Türkiye’ nin çeşitli bölgelerine yapılan turnelerde yer aldım.

İstanbul’ un kalabalığında oradan oraya mutsuz sürüklenir iken bir gün kitapçının rafında duran bir kitap gözüme çarptı ” Sesimizin Gizli Gücü “. Jonathan Goldman’ ın kitabını bir solukta bitirdim ve titreşimler dünyasının gizemli kapısı önünmde açılıverdi. James D’ Angelo ve Don Champell gibi yıllardır bu konuda araştırmalar yapan kişilerin kitaplarını aylarca okudum. Sonra kendimi bu konuda geliştirmeye karar verdim ve Londra’ ya gittim. Dünyada bu konuda araştırmalar yapmış ve eğitimler veren Jill Purce’ in ” Voice and Healing ” ve ” Overtone Singing ” workshoplarına katıldım.

Ve sonunda geçmişi geride bırakarak Kutsal Ses’ in peşine düştüm…Güney Asya ile başlayan yolculuğumun ilk duraklarından biri Hindistan’ daki Auroville oldu, oradaki Swaram müzik atolyesinde workshoplara katıldım ve ses şifasında kullanılan pek çok enstrümanla tanıştım. Prana Enerjisi, eğitimi aldım ve ” Sound Bath” adı verilen seanslara katıldım. Nepal’ de frekans çalışmalarında etkili olan ” Tibetian Bowls ” lar ile ilgili araştırmalar yaptım. Bali, Ubud’ daki Spiritüel Müzik Festivaline katıldım ve Kokopelli Kailash’ dan Didgeridoo dersleri aldım.

Armonik şarkıcılığı tekniği ve ses şifası terapilerini öğrenmek için İspanya, Alicante’ de eğitim veren Nestor Kornblum ve Michele Averard’ ın ” Sound Healing Teacher Training ” eğitimine katıldım ve uluslararası diplomamı aldım.

Derken yollarım Himalaya’ ya açıldı oradan da kendimi Amazonlarda buluverdim, bambaşka kapılar açıldı. Şaman müziğinin ve kültürünün ortasında gözümü açıverdim. Son iki senedir Peru, Kolombiya, Meksika ve Brezilya’ daki yerli toplulukların müziği ritüellerinde nasıl kullandığını deneyimliyorum.

Kutsal Ses peşindeki yolculuğum devam etmektedir, geçirdiğim ruhsal, zihinsel ve bedensel dönüşümün en büyük kaynağı , titreşimler dünyasının gizemli dünyası , müzik ve Doğa Ana’ dır. Bu yolculuğumu paylaşan dostlara, beni aydınlatan bütün kutsal varlıklara ve Yaratıcı’ ya çok teşekkür ederim…

Öz ‘ Lem . 2017